Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

Циклова комісія викладачів гуманітарного циклу

В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.
Т. Шевченко

Циклова комісія гуманітарних дисциплін – структурний навчально-методичний підрозділ, що проводить виховну, навчальну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін.

Основними завданнями циклової комісії є оптимізація викладання гуманітарних дисциплін відповідно до нових навчальних планів та широке використання новітніх педагогічних технологій, формування розвиненої, соціально-активної особистості, яка долучається до загальнолюдських цінностей, її гуманістичний світогляд, морально-етичні принципи впровадження компетентісно орієнтованого навчання, активізацію роботи з обдарованою молоддю шляхом залучення її до пошуково-дослідницької роботи на підвищення якості знань учнів, їх загальнокультурного рівня, участі в конкурсах, олімпіадах, на збереження традицій минулого, любові до рідної мови, історії, до своєї країни.

Педагогічне кредо:

«Як дітям віддаси усе найкраще, то сам сягнеш нової висоти»
Василь Сухомлинський

До циклової комісії гуманітарних дисциплін входять викладачі:

Голець І.М., Мельничук Т.П., Запотічна М.Й., Бовкіт М.М., Бойко М.Д., Матюк О.В., Дах М.Б, Павлишин-Кошова Г.Б.

Голець Ірина Михайлівна – голова циклової комісії, викладач української мови та літератури, вища категорія, викладач-методист. Методична проблема – «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках української мови, літератури та в позаурочний час».

Члени комісії:

Мельничук Тетяна Петрівна, викладач української мови та літератури, вища категорія, старший викладач, методист училища. Методична проблема – «Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках української мови та літератури».

Запотічна Марія Йосипівна – викладач історії, вища категорія. Методична проблема – «Активізація пізнавальної та пошукової діяльності учнів на уроках історії».

Бовкіт Марія Михайлівна – викладач культури спілкування, української мови та літератури, спеціаліст. Методична проблема – «Культура спілкування учнів».

Дах Мар'яна Богданівна – викладач світової літератури, культурології, спеціаліст. Методична проблема – «Інтерактивні методи навчання».

Бойко Михайло Дмитрович, викладач правознавства, спеціаліст. Методична проблема – «Знання прав людини і громадянина та шляхи їх реалізації та захисту».

Павлишин-Кошова Ганна Богданівна – викладач правознавства, охорони праці, спеціаліст ІІ категорії. Методична проблема – «Розвиток громадянської правосвідомості учнів у процесі викладання навчального предмета «Правознавство»».

Матюк Олена Вікторівна, викладач історії, філософії, релігієзнавства, спеціаліст. Методична проблема – «Формування національної свідомості учнів на уроках суспільних дисциплін».

Традиційні заходи, які проводяться викладачами циклової комісії:

Тижні циклової комісії - Тиждень гуманітарних дисциплін (9-16 листопада 2014); Тиждень права (9-13 грудня 2014), під час яких як досвідчені, так і молоді викладачі демонструють свої методичні напрацювання, проводять відкриті заняття, учнівські конференції, літературні читання, творчі конкурси, круглі столи, семінари, цікаві зустрічі з митцями, працівникам правоохоронних органів, уроки-екскурсії, брейн-ринги, тематичні вечори, музично-драматичні композиції:

Тиждень гуманітарних дисциплін у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму

Тиждень права у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму

День української писемності та мови у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму

Традиційно до Шевченківських днів педагоги циклової комісії спільно з керівниками гуртків та бібліотекою проводять низку тематичних заходів: конкурси читців поезії, урочистий Шевченківський вечір, виставку образотворчого мистецтва «А на тих рушниках – Україна моя», тематичні бесіди, творчі конкурси. В заходах завжди беруть участь діти працівників навчального закладу.

Відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря

З метою виховання свідомого громадянина України щорічно викладачі проводять загальноучилищні заходи до День української писемності та мови, Дня пам’яті жертв голодомору, Дня Соборності України, Дня Героїв Крут.

На засіданнях циклової комісії розглядаються та рекомендуються до використання в навчально-виховному процесі методичні розробки, методичні доповіді, які розробляють педагоги: методичні рекомендації до відкритого уроку «Чи потрібні людству янголи?» (за новелою Г.Маркеса «Стариган з крилами») (Дах М.Б.); методичні матеріали до Всеукраїнського уроку «Голодом вбивали нашу свободу, непідкорені у 33-му – непереможні сьогодні» (Матюк О.В.); методичні рекомендації до відкритого уроку-практикуму з культури спілкування «Ділове спілкування. Мистецтво презентації» (Бовкіт М.М.); методичні рекомендації до Всеукраїнського уроку «Загальні принципи прав дитини» (Бойко М.Д); матеріали до круглого столу «Проблеми реалізації моїх прав в сучасній Україні» (Павлишин-Кошова Г.Б.); методичні рекомендації уроку-диспуту «У житті завжди є місце подвигу!» (Запотічна М.Й.).

Викладачі презентують методичні напрацювання на обласних семінарах, конференціях, виступають з методичними доповідями з обміну досвідом: «Типові помилки у відкритому завданні ЗНО»; «Організація роботи з обдарованими дітьми» (Мельничук Т.П.), «Формування свідомого громадянина та патріота, людини активної життєвої позиції на уроках гуманітарного циклу та в позаурочний час», «Популяризація творчості Тараса Шевченка та формування національної свідомості учнівської молоді» (Голець І.М.).

Засідання обласного об’єднання викладачів гуманітарних дисциплін ПТНЗ Львівської області

На Львівщині відбулась наукова конференція «Філософсько-педагогічні погляди Т. Г. Шевченка і сучасність»

Щорічно наші учні є учасниками Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка, де виборюють призові місця. Так, учениця І курсу Тетяна Гелетій (група 1.35) посіла ІІІ місце в XV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика (готувала ученицю викладач Мельничук Т. П.). А учениця ІІ курсу Оксана Кончаківська (група 2.18) посіла ІІІ місце у Всеукраїнському мовно-літературному конкурсі студентської та учнівської молоді імені Тараса Шевченка (готувала ученицю викладач Голець І.М.).

V Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму

XV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму

Циклова комісія викладачів гуманітарних дисциплін підвищує ефективність викладання шляхом широкого використання сучасних інформаційних та особистісно орієнтованих педагогічних технологій навчання, продовжує пошук та впровадження нових шляхів активізації самостійної пізнавальної, науково-дослідницької діяльності учнів, виховує відданого патріота, освічену та культурну людину, правдивого громадянина України.

Науково-методичні матеріали педагогів циклової комісії:

Дах М.Б. Використання інтерактивних технологій у навчанні та викладанні

Матюк О.В. Варшавський мирний договір

Мельничук Т.П. Новітні освітні технології: тенденції впровадження (з досвіду роботи Львівського ВПУ ресторанного сервісу та туризму)

Мельничук Т.П.
Методика узагальнення педагогічного досвіду роботи викладача (портфоліо) – підготувала методист, викладач української мови і літератури Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму
Методичні рекомендації щодо проведення уроків української мови і літератури та позаурочних заходів у професійно-технічних навчальних закладах. Випуск № 1. /– Львів - 2013 / с. 78.
Голець І.М.
Життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Роль родини, культурного оточення й самоосвіти у формуванні світобачення письменниці – підготувала викладач української мови та літератури Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму
Голець І.М.
«Хто вам сказав, що я слабка…» (Сценарій літературного вечора) – підготувала викладач української мови та літератури Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму
Методичні рекомендації щодо проведення уроків української мови і літератури та позаурочних заходів за творчістю Лесі Українки у професійно-технічних навчальних закладах. Випуск № 2. /– Львів – 2012 / с. 66.
Голець І.М. Релігійний світогляд Тараса Шевченка (дослідницька робота)
Методичні рекомендації щодо проведення позаурочних заходів у професійно-технічних навчальних закладах (Спецвипуск з нагоди відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка). – Львів, 2014. – 102 с.
Голець І.М., Скріль І.В. Складні речення та їх види
Методичні рекомендації щодо проведення уроків української мови і літератури та позаурочних заходів у професійно-технічних навчальних закладах. Випуск № 1. – Львів – 2011. – с. 84 с.