Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

4 травня 2018 року з метою вшанування Дня пям’яті та примирення у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбувся відкритий історико-правовий урок-вікторина «NATO – право на безпеку».

Україна стоїть перед важливим вибором – бути чи не бути членом НАТО. Насамперед це питання тісно пов’язане із зовнішньою безпекою нашої держави. Так, під час вікторини студенти груп 2.68 та 1.89 спробували в цьому розібратися та зважити всі «за» та «проти» членства в НАТО. Переможцями вікторини стала команда «Brain storm», яка отримала Грамоту та подарунки – Конституцію України.

У результаті історико-правового диспуту студенти прийшли до висновку, що головна роль НАТО полягає в забезпеченні свободи і безпеки з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок, підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки.

Під час активного обговорення студенти зуміли охарактеризувати відносини України із Північноатлантичним Альянсом; розвіяти сталі пострадянські міфи про цю організацію.

На завершення вікторини був проведений «референдум» щодо вступу України до НАТО та продемонстровані агітаційні плакати «Україна – НАТО».

Хомко Л.В., викладач правознавства
Матюк О.В., викладач історії