Сьогодні вже не існує такого навчального закладу, де учні, сидячи рівно і склавши руки, чемно слухають суворого викладача. Сучасні учні хочуть комунікації, розмови з педагогом, якого воліють сприймати радше як порадника, а не як строгого критика. Змінився і підхід до навчання – учням не цікаво слухати теорію, тому вони все частіше знаходять більш цікаві заняття в своїх гаджетах, не звертаючи уваги на викладача. Як зробити так, щоб на кожному уроці діти не нудьгували? Відповідь очевидна: безперервно вдосконалювати формат заняття. Висока якість уроку досягається саме завдяки використання нестандартних технологій: одним із таких є урок-тренінг.

Саме тому 22 травня 2018 року у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу в рамках ХV Всеукраїнського ярмарку НТФ з метою удосконалення організації підготовки фахівців для підприємницької діяльності було проведено тренінг «Активна молодь на ринку праці – підвищення комунікативних навичок в майбутніх підприємців». Проводила тренінг методист коледжу Ірина Василівна Кондратюк.

Слово «тренінг» походить від англійського «to train», що означає «навчати, тренувати». Тренінг – це водночас і цікаве спілкування, і захопливий процес пізнання себе та інших, й ефективна форма опанування знань, розширення досвіду, і спосіб формування вмінь та навичок.

У завданні «Розминка» учасники мали змогу краще пізнати індивідуальність один одного, адже в тренінгу брали участь представники з різних областей України:

• ТОВ «Антей», м. Іллічівськ
  • ТОВ «Волинь», м. Луцьк
  • ТОВ «Іва», м. Чернігів
  • ТРО «Істр», м. Ізмаїл
  • ТОВ « Перлина Поділля», м. Вінниця
  • ТОВ «Проскурів», м. Хмельницький
  • ТОВ «Смерічка», м. Івано-Франківськ
  • ТОВ «Спокуса», м. Київ
  • УНЦБ «Централь», м. Київ
  • ТОВ «Солодкий рай», м. Львів.

Наступне завдання «Мова без слів» полягало в опрацюванні в сформованих тренінгових групах роздруківок кольорових фото та описів до них.

Проведений тренінг надав можливість учасникам переконатися в тому, що ми спілкуємося не тільки за допомогою слів. Правильний підхід до комунікації перш за все означає можливість розпочати її першим і не дозволяти внутрішнім перешкодам стати на заваді спілкуватися з іншими. Правильний підхід до комунікації означає також вміти її практично застосовувати в професійній діяльності, особливо в підприємництві. Люди, які вміють спілкуватися успішно, досягають своєї мети.

«Найважливіша річ у спілкуванні – це почути те, що не було сказане», – зазначав Питер Фердинанд Друкер, американський вчений, письменник, консультант в галузі менеджменту.

Кондратюк І.В., методист