Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Всі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці. 7 серпня 1999 року Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього.

З історії відомо, що перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам’яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня, адже з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

З нагоди свята та з метою збагачення духовного досвіду студентів щодо життя, побуту та традицій українських козаків викладачі історії Валігун О.В. та Люта І.О. 12 жовтня 2020 року провели брейн-ринг «Козацтво – ментальність українського народу» між командами навчальних груп 1.32 та 1.37.

Переможцем заходу стала команда «Козацька шабля» (група 1.32), яка проявила кмітливість та спритність, перенісши нас в часи козаччини.

Віримо, що козацтво й надалі сприятиме зміцненню громадянського миру і злагоди, а Пресвята Богородиця оберігатиме всі наші починання на благо народу та України.

Валігун О.В., Люта І.О., викладачі історії