Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

На сучасному етапі в умовах ринкових відносин та нестабільної економічної ситуації в країні має місце конкурентна боротьба між підприємствами готельно-ресторанного бізнесу як одного з головних елементів прибуткового бізнесу України. Відповідно зросли вимоги до якості обслуговування гостей у закладах ресторанного господарства, готельного бізнесу і загалом сфери послуг. Саме тому необхідно підвищувати рівень конкурентоспроможності підприємств готельно-ресторанного господарства за рахунок якісної підготовки фахівців та підвищення їх кваліфікації. Сучасна аналітика у вище названих сферах показує, що на підприємствах готельного господарства та інших суб’єктах туристичного бізнесу є невідповідність наявного кадрового потенціалу до міжнародних стандартів і вимог роботодавців. Серед проблем, які потребують оперативного вирішення, слід назвати пошук ефективних технологій управління персоналом в контексті підготовки висококваліфікованих та мотивованих фахівців.

28 вересня 2020 року у конференц-залі Львівського професійного коледжу було проведено відкритий мотиваційний урок «Сучасні вимоги до персоналу в сфері послуг» для студентів першого курсу, які почали здобувати професію «Офіціант». Молоді амбітні люди мають дещо перебільшене уявлення щодо свого професійного майбутнього, оскільки вважають, що роботодавці зобов’язані виплачувати заробітну плату працівнику не за його компетенції. Тобто майбутні фахівці очікують, що їхні перші зароблені гроші у 3-5 разів мають перевищувати рівень мінімальної заробітної плати.

Спікерами уроку були Мар’яна і Мар’ян Говди – подружжя успішних бізнесменів, які ведуть власні проекти, а також є найманими працівниками на керівних посадах. Разом виховують трьох дітей, разом працюють, відпочивають, підтримують одне одного і тому є яскравим прикладом для наслідування для молодого покоління, яке розпочинає доросле життя. Мар’яна Говда – директор ТОВ «Екогарант», сфера діяльності якого є дистриб’юторство продуктів харчування. Також пані Мар’яна є директором ТОВ «ЮБМ Логістік», що займається логістикою і відповідальним зберіганням товарів, також ця фірма є офіційним представником «Трускавецької води» у Львівській області. Також ця жінка є активною членкинею ГО «Ділові українські жінки». Мар’ян Говда – директор ТОВ «Сфера», сферою діяльності якої є поліграфія, логістика, також є директором ТОВ «Сервіс Пет», що займається орендою приміщень. Попри свою зайнятість в День директора вони прийняли запрошення на зустріч з молоддю, щоб поділитися власним досвідом і вселити надію і впевненість у власні сили студентам-першокурсникам.

Складаю слова щирої вдячності небайдужим керівникам, добрим людям і позитивним спікерам Мар’яні і Мар’яну Говдам за допомогу у проведенні цього відкритого заходу від себе особисто, а також від трьох груп студентів, які взяли собі на озброєння кожне слово досвідчених директорів, відповідальних батьків і просто хороших людей.

Навчальний рік тільки розпочався. Попереду ще багато нового, цікавого, корисного. Але тільки інформації замало, потрібні дії, знання, бажання, мотивація, контроль, відповідальність, цілі…

З повагою і вдячністю, Ірина Стасів,
викладач економічних дисциплін